Mądre Sówki królestwie pszczół.

Dziś u nas zajęcia wyjątkowe,bo przygotowane we współpracy z naszym przedszkolakiem Augustem. Pasją jego jest między innymi pszczelarstwo.Wiedza w tym zakresie u niespełna 7 latka jest ogromna.Tę wiedzę cudnie i fachowo przekazał rówieśnikom.Przyszedł z całym ekwipunkiem pszczelarza : kapeluszem,podkurzaczem,literaturą fachową,ramką cudnie pachnącą pierzgą.Pierzga,pyłek,nektar,mleczko pszczele...słupek,pręcik,ul,pasieka,truteń,robotnica,matka,matecznik,żądło,larwa- te wszystkie pojęcia staraliśmy się sobie przyswoić.Śmiechu było, przez te leniwe trutnie, co niemiara,ale bez nich nie byłoby młodych pszczół. Dowiedzieliśmy się,że robotnice przynoszą nawet trutniom jedzenie i to tylko panie latają zbierać pyłek :)))Hihi. Niestety Panie pszczoły nie są takie sympatyczne i troskliwe do końca.Nadchodzi moment,że gdy trutnie wykonają swoje zadania godowe,to są wyganiane przez robotnice z ula!Brrr!Dalej pszczółki radzą sobie same.I na koniec komentarz jednego z chlopcow:"Dobrze,że nie jesteśmy trutniami,bo by nas dziewczyny wygoniły na dwór!".
I NAJWAŻNIEJSZE: BEZ PSZCZÓŁ NIE MA ŻYCIA.ZAPYLAJĄ ROŚLINY,DZIEKI CZEMU NA JABLONI ROSNĄ JABŁKA A W SZKLARNI POMIDORY I OGÓRKI. BEZ PSZCZÓŁ ANI RUSZ!

PS. patron pszczelarzy to św.Ambroży
Relacja 2019-03-26, 13:18 | autor: Pani Sylwia