Kącik Rodzica

Jak szybko i bez awantur wyjść rano do przedszkola?

Oto kilka pomysłów na to, jak usprawnić poranne wyjście z domu:

1. Zaplanuj poranek dzień wcześniej- ustal, co będziecie jeść na śniadanie. Wspólnie przygotujcie dla dziecka ubrania na następny dzień.
2. Wstań wcześniej niż dziecko- malucha obudź "na styk"- będzie mieć mniej czasu na "szukanie dziury w całym".
3.Zachowaj spokój- zdenerwowany rodzic= zdenerwowane dziecko. Zrozum, że dziecko po prostu nie chce iść do przedszkola. Nie ma ono na celu wytrącenia Cię z równowagi.
4.Kładź dziecko spać wcześniej- niechęć do wstawania i ubierania się może być spowodowana zbyt krótkim snem.
5.Wprowadź elementy zabawy do porannych czynności- przykładem może być użycie minutnika do jajek lub tego w telefonie komórkowym. Ustal realny czas mycia zębów lub ubierania się i nastaw minutnik podczas tych czynności. Każde dziecko lubi wygrywać- zorganizujcie wyścig do auta lub autobusu. Radość z pokonania rodzica będzie ogromna.

Spokojnych poranków!